Пропускане към основното съдържание

Яж , нали си свободен!


Вълкът, все се хвалел пред кучето, че може да е гладен, но поне е свободен.

Все така му разправял.

- Свобода братко, свобода. Само свободата е истински важна в този живот. Но ти не цениш свободата, защото теб те хранят и все на топло спиш, там в стадото. Нали те виждаме всяка вечер.

Мислело си кучето, мислело и наистина живота му се строил празен. Слугува я на господаря си, я на неговите овце, че и го бият от време на време.

И така на кучето му се приискало на вълк да става. И то да гледа от горе на живота, да скита в планината, без господар и без грижи. Макар и малко гладно и да записва на студено , само свободно да е.

Решило се и избягало посред нощ и право при вълците да каже, че е един от тях.

- Яж, нали си свободен.- Му казал вълкът , когато глутницата се спуснала към беззащитното стадо.


Измаменото куче си помислило, че вълкът нрава си не мини , но и то няма да стане свободено, ако се нахвърли върху своите.

Коментари

Популярни публикации от този блог

перфектният ми.не английски

Easy Connect [the crawler] Software Specification The purpose of this document is to describe the required software development in order to be created a software instrument (a tool for crawling) that includes the following parts: •    Gathering information for companies and making profiles of them with the products they offer. (Crawling) •    User interface for managing – the crawler and the information which is gathered.  •    Sending offers via e-mail. •    Sorting the results. Date:     2 0 .09.2015 Version:    1.0 Document Owner:     todor.panayotov@gmail.com     Software Architecture: As a solution we are using three different types of crawlers written on Perl/ Python or NodeJS. Redis as a temporary storage while we are building the companies profiles. NoSQL and Node Webkit for the User Interface. •...

За Българските Хроники на Стефан Цанев том 4

Истината е една. Истините са много. И няма истина. Това е първото, което си помислих след като прочетох книгата. Всъщност, мислех си го още докато четях, но това чувство така и не се промени до края. Защо не знам на какво да вярвам ли? Това също е хубав въпрос , на който не мога да си отговоря. При положение, че лъжата е била основна обменна единица през този период и всички са го признали и продължават да го признават, как мога да вярвам на каквото и да е било. Но да, историята е история и не се променя, поне не за хората които са я видели с очите си. За останалите, това не много сигурно. Отне ми повече време , да се реша да напиша коментар за книгата , отколкото да я прочета. Това което ме притесняваше толкова, а и все още ме притеснява е факта, че всички хора, независимо на коя страна симпатизират, говорят за комунизма като за едно неделимо цяло. Годините от 1944г. до 1989г. са комунистически години без право на обжалване. Да , ама Тодор, дето забил нож в гърбът на Вълко, който з...